1635/110
Empire toilet kommode af mahogni indlagt med lyst træ i form af figurer og bladværk, overdel med spejl, front med tre skuffer hvoraf den øverste med små rum af elmetræ. Danmark, 19. årh.s begyndelse. H. 172. B. 72. D. 49.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérreparationer. Finérskader. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud