2413/877
Dansk snedkermester
Armstol af eg. Sæde betrukket med brunt skind. Udført ca. 1900.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Tørrevner. Skind med defekter.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag