1335/1582
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze og hvid alabast, urhus med figurer, hvidemaljeret skive med blå romertal. 19. årh.s anden halvdel. H. 42. B. 34. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Revne i alabast ved basen. Optræksnøgle og pendul medfølger.
Varia, 29. august 2013
Vurdering
Hammerslag
30 bud