2048/92
Regence armstol af elmetræ, prydet med forgyldte skæringer, sæde betrukket med brunt skind. 18. årh.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag