1931/12
Par kinesiske “Horseshoe” foldestole af hardwood med beslag af messing, sæder af flet. 20. årh.s begyndelse. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag