2449/​897

Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986)

Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993)

Ovalt spisebord af massiv teak med udtræk. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. 73. L. 124. B. 114,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?