2413/9115
Meget stort svensk udtræksbord med fem senere tillægsplader, sarg med udskårede rosetter, firsidede tilspidsede ben med kanneleringer. Gustaviansk form, delvis 19. årh. Diam. 148. Max L. 560. Hver plade B. 66.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag