2119/​2038

Cartier

Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Tank, ref. 2415. Quartz værk. Hvid skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Cartier rem med Cartier foldespænde af double. Urets diameter 29×22 mm. 1990'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Uret trænger til et nyt batteri.

Armbåndsure, 12. maj 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK