2119/2038
Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Tank, ref. 2415. Quartz værk. Hvid skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Cartier rem med Cartier foldespænde af double. Urets diameter 29×22 mm. 1990'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Uret trænger til et nyt batteri.
Armbåndsure, 12. maj 2021
Vurdering
Hammerslag