1249/​8618

Vase i russisk empirestil, slebet krystal med montering af sølv, to hanke og rundt fodstykke rigt støbt med bånd stiliseret bladværk i empire stil. Faux-stemplet for Bolin, Moskva og Skt. Petersborg, mesterstempel KL, guardeinstempel 1908–1917, lødighed 84. 20. årh. H. 31.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 3. december 2012

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12 bud

12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK