1846/658
Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)
Bonboniere af klart glas med sort bund. Dekoreret med graveret motiv i form af nøgen kvinde. Sign. Of. L 1378. Udført 1935 hos Orrefors. H. inkl. låg 11,5.
Almindelig patina, herunder overfladeridser.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud