2450/188
Louis XVI hovedvandsæg af forgyldt sølv, drevet med medaljon og blomsterguirlander, lågknop i form af fugl med udstrakte vinger, firkantet fodstykke med balsamgemme. Mester Hans Christian Winther, borgerskab København 1786–1830. H. 8,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
879475 | ||
812818 |