1915/​7027

Lobi batseba bétise figur af patineret træ forstillende korpulerende par monteret på base af sortmalet træ. H. uden base ca. 19 cm.

Proveniens: Svensk privatsamling.

Enkle sprækker og aldersrelateret slitage.

Tribal art, 11. april 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag