902/774
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition med frugtskål. Sign. chp 1955. Akvarel på papir. Bladstørrelse 40×52.
Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021
Vurdering
Hammerslag