2138/​170

I. L. Jensen, skole, 19. årh.

Opstilling med roser i en kurv. Usigneret. Olie på lærred. 37,5×37.

Lærredet er dubleret. Enkelte retoucheringer. Minimale krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK