2132/​1246

Safir-og diamantring af platin prydet med faetslebet syntetisk safir omkranset af talrige old-cut diamanter. Str. 54,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fire diamanter mangler. Synling størrelsesændring i bunden.

Smykker og Fashion, 11. august 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK