2132/1246
Safir-og diamantring af platin prydet med faetslebet syntetisk safir omkranset af talrige old-cut diamanter. Str. 54,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fire diamanter mangler. Synling størrelsesændring i bunden.
Smykker og Fashion, 11. august 2021
Vurdering
Hammerslag