1822/64
Ubekendt maler, 19. årh.
Marine med sejlskibe nær Dovers hvide klipper. Usigneret. Olie på malepap monteret på træ. 26×47.
Mindre krakeleringer og enkelte små afskalninger. Et par enkelte luftbobler pga. montering. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag