2021/2027
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Genève. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden skive med dato. Senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Urets diam. 34 mm. 1970'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 20. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud