1611/2
Flisebord af mahogni; plade med 18 Store Kongensgade fliser dekoreret i blåt. Bord ca. 1920. Fliser 18. årh.s slutning. H. 82. B. 93. D. 54.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag på fliser.
Ældre malerier og møbler, 14. marts 2016
Vurdering
Hammerslag