1611/​2

Flisebord af mahogni; plade med 18 Store Kongensgade fliser dekoreret i blåt. Bord ca. 1920. Fliser 18. årh.s slutning. H. 82. B. 93. D. 54.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag på fliser.

Ældre malerier og møbler, 14. marts 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK