2423/2040
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50 mm. Kæde af forgyldt metal. Uret (uden kæden) vejer ca. 80 g. 1910–20'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 5. juni 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|