1246/2
Senempire sofa af mahogni med sidesvungne armlæn udskåret med blomster og bladværk, samt senempire bord af mahogni, båret af kantet stamme på firpasfod. 19. årh.s midte. Sofa L. 228. Bord. H. 77. L. 116. B. 71.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader.
Ældre malerier og antikviteter, 12. november 2012
Vurdering
Hammerslag
30 bud