2045/128
Københavner Louis XVI chatol af mahogni, overdel med tre låger, front med skriveklap og fire skuffer. Ca. 1800. H. 205. B. 124. D. 60.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag