903/75
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Skrænter ved Aarhusbugten. Sign. J. la Cour 1864. Olie på lærred. 74×100.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag