2023/639
Hans Øllgaard (f. København 1911, d. sst. 1969)
“Katedralen”. Sign. monogram samt sign. på bagsiden Øllgaard 55 med titel. Olie på lærred. 102×116
God stand, med enkelte mindre ridser.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag