Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Coca-Cola flaske med uudsprungne mælkebøtter”, 2005. Usign. Betitlet og dateret på etiket på bagsiden EAF-2005–46. Indgaveret plade i rustfrit stål. 190×90. Uindrammet.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Moderne malerier og skulpturer, 3. juni 2019