1846/7009
Yoruba Agere Ifa skål med låg udskåret med hane, patineret træ. Nigeria. H. ca 17,5 cm.
Proveniens: Ex Adam Prout. UK. Ex svensk privatsamling.
Sprække i fod.
Tribal art, 15. november 2018
Vurdering
Hammerslag