1846/​7009

Yoruba Agere Ifa skål med låg udskåret med hane, patineret træ. Nigeria. H. ca 17,5 cm.

Proveniens: Ex Adam Prout. UK. Ex svensk privatsamling.

Sprække i fod.

Tribal art, 15. november 2018

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag