1649/​1714

Kinesisk Familie Rose fad af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med blomster og klippestykke i have. 18. årh. Diam. 37.

Restaureret. Gennemgående revne.

Varia, 8. december 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK