1649/1714
Kinesisk Familie Rose fad af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med blomster og klippestykke i have. 18. årh. Diam. 37.
Restaureret. Gennemgående revne.
Varia, 8. december 2016
Vurdering
Hammerslag