2431/121
Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
En italienerinde i hvid kjole og blåt hovedtørklæde. Usigneret. Olie på lærred. 27,5×22.
Proveniens: Fransk privatsamling.
Krakeleringer.
Vurdering