2431/123
Kasserolle af sølv, buklet og svejfet kant, indvendig forgyldt, hank af sølv. A. Michelsen, København 1896. Vægt 633 g. Diam. 24 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. På hanken graveret monogram.
Vurdering
4468 | ||
1049416 |