2448/214
Fransk kaminur af sort marmor og forgyldt bronze, urskive af rødbroget marmor med emaljearbejde. Sign. F. Desbrosses, Nogent-Sur-Seine. 20. årh.s første halvdel. H. 38,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Få, mindre af slag på base. Nøgle og pendul medfølger. Pendul.
Vurdering