12022/21
En kunstnertaburet af mahogni med drejede profilerede ben. Sæde af patineret skind. Dateret på undersiden “1848”. 19. årh. H. 35. 38×38.
Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag