Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
“L'Elogie de la Folie”. Alle blade sign. Appel, HC 1/XV". Mappe med fem litografier i farver. Bladstørrelse 79×61,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020