Foto endnu ikke klar
2012/9026
Sengustaviansk halvrund konsol af forgyldt og bemalet træ, udskåret med ørn og relief med Amor og Venus i stridsvogn trukket af løver, plade af hvid marmor. Sverige, 19. årh.s begyndelse. H. 86. B. 91. D. 57.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag