12114/93
Helvig Kinch (f. København 1872, d. Hellerup 1956)
Heste ved fodertrug. Olie på lærred. Sign. monogram. Lysmål 54,5×65. Rammemål 67×78.
Lærredet med bul og afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag