1520/1739
Kinesisk vase og bordskål af porcelæn, dekoreret i emaljefarver og guld med figurscenerier, fugle og blomster. Skål med Daoquang mærke under bund. 19.-20. årh. Vase H. 21. Skål H. 19. Diam. 39. (2)
Lille sprængning på munding. Slitage på guld.
Varia, 14. maj 2015
Vurdering
Hammerslag
30 bud