1917/​2003

Cartier

Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Must de Tank. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gullig skive med blåanløbende visere. Sort firbensrem med C-spænde af double. Urets diameter 20×22 mm. 1980'erne.

Æske medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Armbåndsure, 24. april 2019

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.500 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.500 DKK