1917/2003
Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Must de Tank. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gullig skive med blåanløbende visere. Sort firbensrem med C-spænde af double. Urets diameter 20×22 mm. 1980'erne.
Æske medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 24. april 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|