2033/9
Cigaretskrin af turkisfarvet glas, rektangulært. Monteret med messing. 20. årh. L. 13 cm. B. 8 cm. H. 5 cm.
messingkanten lidt vigende fra glasset, enkelte ridser på overfladen
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud