12038/129
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Komposition. Offset litografi efter tuschtegning, i tryk dateret Vallauris 27.11.53–14.12.53. Trykt og udgivet 1954 af Verve. Usign. Motiv 24×18. Rammemål 43×33,5.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag