12143/​179

Vase af stentøj, dekoreret med flydeglasur i brunlige nuancer. Sign. monogram. Udført på eget værksted. H. 17.

Glasurbobler, ujævnheder, krakeleringer i glasuren. Bunden har ujævn glasur, urenheder sandsynligvis fra brændingen og en ødelagt glasurboble.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021

Vur­dering

800 DKK

Dette emne er udgået