12143/179
Vase af stentøj, dekoreret med flydeglasur i brunlige nuancer. Sign. monogram. Udført på eget værksted. H. 17.
Glasurbobler, ujævnheder, krakeleringer i glasuren. Bunden har ujævn glasur, urenheder sandsynligvis fra brændingen og en ødelagt glasurboble.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Dette emne er udgået