2118/1067
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Ni armstole af teak, sæder betrukket med uld. Model 56. Formgivet 1954. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (9)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med slitage, skjolder og pletter.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud