2118/​1067

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Ni armstole af teak, sæder betrukket med uld. Model 56. Formgivet 1954. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (9)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med slitage, skjolder og pletter.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK

12 bud

24.000 DKK
23.000 DKK
(Autobud) 22.000 DKK
22.000 DKK
(Autobud) 21.000 DKK
20.000 DKK
18.500 DKK
(Autobud) 18.000 DKK
18.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.000 DKK