2005/2020
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Seamaster. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glas med revne øverst. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud