2427/170
Kinesisk maler, ca. 1800
Skibsportræt af sejlskibet “Falcon”. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 49×54.
Krakeleringer. Retoucheringer/reparationer. Mindre afskalninger. Behov for rensning. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud