2217/174
Albert Petersen (f. Haslev 1875, d. København 1957)
En båd i vandkanten på Skagen Strand. Sign. Albert Petersen Skagen. Olie på lærred. 28×43.
Kunstner rettet 19/4.
Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. april 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud