2142/237
Dekorativ Thai Buddha af forgyldt træ dekoreret med flusser og liggende i Parinirvana. 20. årh. L. 108 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med enkelte afslag og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag