2125/9038
Rundt bord af eboniseret og forgyldt træ. Empireform, ca. 1920. Plade af rødbroget marmor, denne formentlig Frankrig, 19. årh.s begyndelse. H. 77. Diam. 82.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag