2441/​915

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 36”. Sammenklappeligt bakkebord af eg. Vendbar top af massiv teak. Udført og mærket hos Andr. Tuck. H. 48. Diam. 62/71.

Litteratur: Salesco/Andreas Tuck katalog 1967.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag. Top med reparationer og mindre revner.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

296282 3.000 DKK