1738/1532
Kinesisk skål af sølv, felter drevet med figurer og dyr i landskaber. Mrk Chengdu Lisheng, silver. Vægt 292 gr. H. 7 cm. Diam. 16 cm. På stand af udskåret træ. Omkr. 1900.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag