2004/584
Nam Kwan (f. Kyungbuk 1911, d. 1990)
“Human Mask”, 1988. Sign. Nam Kwan 132/300. Litografi i farver. 89×69. Uindrammet.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag