2048/​207

Samling knive og gafler, bestående af sæt med kniv og gaffel, fransk gaffel, Paris ca. 1770 samt et par og enkelt gaffel. Utydelige stempler. 18. årh. Vægt 330 g. L. 18,5–22 cm. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Dele med graveringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag