12013/118
Fransk lysekrone af delvis forgyldt bronze, rigt støbt med masker, bladværk og ornamentik, otte svungne arme. 20. årh.s begyndelse. H. 68. Diam. 57.
Der skal trækkes nye ledninger og fatninger skal ses efter.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag