2008/305
Dansk Barok skab af egetræ, svungen top, front med to fyldningslåger, herunder skuffe. 18. årh. H. 166. B. 90. D. 51.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere underdel. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag